Prezidentské voľby nie sú o Ficovi, sú o Nás všetkých

Autor: Tomáš Balaj | 29.1.2014 o 20:48 | (upravené 29.1.2014 o 21:35) Karma článku: 28,17 | Prečítané:  2267x

Nasledujúce prezidentské voľby nie sú o osobe muža, ktorý si chce splniť kariérny sen. Sú o tom, čo on a jeho strana  reprezentuje. Ľudia by si mali uvedomiť ako dôležité tieto voľby naozaj sú. V týchto voľbách sa ukáže, či sme sa už poučili z chýb z minulosti a vieme uvažovať triezvo. Či vidíme fakty alebo nám znova stačia sľuby a veľké gestá.

Dnes som si prečítal článok, v ktorom sa písalo, že k 31.12.2013 bolo viac ako 55% starobných dôchodkov starodôchodcov pod hranicou chudoby deklarovanou za rok 2012 a to 346 eur mesačne.

A to máme vládu jednej strany SMER – sociálna demokracia.

To že SMER, položil demokraciu na lopatky zamedzením voľného pohybu novinárov v budove parlamentu je jasné.

Ale to ako  nakladá so slovom SOCIÁLNY je hrozné.

Kto je vlastne v strane SMER sociálny?

Minister Richter, ktorý to má mať aj v popise práce? Z tej vládnej limuzíny je ten pohľad na realitu, predsa len trocha skreslený. Tisícky eur vo vrecku, pri havárii jeho auta asi hovoria za všetko.

Minister Počiatek, ten čo chodí s chlapcami z J&T spoznávať krásy Monaka na jachte?

Minister Čaplovič? Prenajať si limuzínu za tisíce eur, to áno. Ale transformovať naše školstvo, tak aby potenciál každého mladého človeka bol využitý je ťažšie. Študovať VŠ, že aj tak skončím nezamestnaný alebo sa budem trápiť v zahraničí niekde za linkou alebo v sklade, tak tento pocit tento minister asi nepozná. Nemusel nič nové vymyslieť, stačí to prevziať z krajín, kde školstvo funguje.

Minister Jahnátek? Správne načasovane pred prezidentskými voľbami svojho predsedu, oznámil vytvorenie 18 000 nových pracovných miest v poľnohospodárstve a lesníctve. Pri tom ako táto strana spravuje tento rezort je to nereálne. Pretože keby to tak bolo, nekupovali by sme si nekvalitné mäso z dovozu. Nájsť si uplatnenie v týchto odboroch je pre absolventa VŠ pokiaľ nemá známosti, takmer nereálne. Aspoň sa mohol ísť pozrieť do krajín, kde poľnohospodárstvo a lesníctvo funguje.

Pani euro poslankyňa Flašiková – Beňová? Tá čo jazdí na Masseretti po Brusseli? Tak to asi tiež nie.

A tí ostatní stláčači hlasovacieho gombíka? Tí fungujú na povel.

V tejto krajine po cestách jazdia luxusné vozy, stavajú sa tu vilové štvrte a pritom veľká väčšina ľudí žije od výplaty do výplaty. Sme piatou najskorumpovanejšou krajinou v EU, Slovensko je na 57. mieste v meraní indexu ekonomickej slobody,môže za to zvýšenie daní, nárast štátneho dlhu, negatívne zmeny v zákonníku práce a korupcia. To je len dôkaz toho, že táto vláda, jej premiér a súčasne kandidát na prezidenta nemajú víziu pre túto krajinu, oni vedia iba prerozdeľovať a občas urobiť veľké gesto. Vytlačiť novinárov z parlamentu a nedovoliť ombudsmanke – verejnej ochrankyni práv prehovoriť v parlamente, tak ako sa to stalo 8. januára sú len dôkazy toho, ako s nami v budúcnosti bude narábané. Tí, čo obdobie totality nezažili, tak strana SMER a jej kandidát na prezidenta nám to radi umožnia.

Kto z týchto ľudí v tejto strane sa naozaj zastane starých a chudobných? Ľudia, ktorí celý život robili ruka, sú na staré kolená na hranici chudoby. Premiérové vtipné rozprávania pri stretnutiach s vernými voličmi na MDŽ a najnovšie aj oprášenie modlitebnej knižky nič neriešia.

Sú vôbec ľudia v strane SMER schopní zatraktívniť podnikateľské prostredie na Slovensku, pre investorov takého zamerania, že ocenia potenciál vzdelania a šikovnosti našich ľudí, alebo budeme len lacnou pracovnou silou? To je dôležité preto, aby sme na tie dôchodky zarobili.

Týchto ľudí to už asi netrápi, tí sa o svoj dôchodok báť nemusia.

Osobne by som týmto ľuďom odporučil 2 týždenný pobyt vo fabrike, robiť pri páse za 400 euro v čistom. Aby videli, čo je realita.

 

You can be a sheep or goat.

I don't wanna be a sheep.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?