Róbert Fico sa stal obeťou vlastného systému

Autor: Tomáš Balaj | 8.2.2014 o 21:48 | (upravené 9.2.2014 o 9:44) Karma článku: 22,30 | Prečítané:  1557x

Keď si človek prečíta noviny, pozrie televíziu a počuje o všetkých tých kauzách, kradnutí a klamstvách má chuť to vzdať a radšej nič neriešiť. Pretože tá obrovská mašinéria, ten kolos, ten prepletenec politikov a podnikateľov, je tak obrovský a je v ňom toľko peňazí, že drvivá väčšina ľudí si povie, že to sa naozaj nedá zmeniť k lepšiemu.

V tejto krajine sa za peniaze dá kúpiť asi naozaj všetko. Celé je to len o peniazoch, keď ich máte, tak ľuďom natlačíte do hláv úplne všetko. Stačí si nájsť bohatých sponzorov na kampaň a potom to už ide samo: Sľuby, sľuby, sľuby, billboardy, billboardy, veľa billboardov, úsmevy, no hlavne tie úsmevy, potriasanie rukami, prilba, monterky, uniforma, čokoľvek. Len nech ľudia dajú hlas.

Ale nič nie je zadarmo. Ani tie dary na kampaň. http://www.sme.sk/c/5382025/hanzel-fico-sam-vybavoval-sponzorov.html Za službu, treba dať protislužbu. Najistejšie je miesto na kandidátke, alebo ministerstve. http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/166289-hanzel-islo-o-velke-peniaze-a-miesta-na-kandidatke-smeru/ Oni si to už nejako vyberú. Štátnou zákazkou, tendrom, verejným obstarávaním. Preženieme to cez pár účtov, možno aj daňový raj.

A tým, čo nasľubovali, že bude lepšie, tí musia počkať.  Najprv sa musí vrátiť požičané a to stonásobne. Zaplatia to všetci, nie len tí, čo uverili sľubom.

Ale toto všetko treba držať v tajnosti. Lebo tí, ktorých oblbli a ošklbávajú ich, nech to radšej nevedia. Alebo nech sa to robí vo veľkom, nech si národ myslí, že je to takto normálne a funguje to tak všade na svete.  Veď aj v starom Ríme platilo, že ľuďom stačia chlieb a hry. Tak treba dať niečo na šport.  A v televízii, nech ľuďom bežia všetky tie trápne reality šou, kde stačí primitivizmus a vulgárnosť. No a ešte treba zdvihnúť minimálnu mzdu, nech je niečo nad hranicou chudoby, nech nám tu nepokapú. Veď kto by potom robil na tie haciendy a vilky pri mori. A nejaký ten biedny dôchodok a vianočný príspevok. Veď toto je najlacnejší spôsob, ako si kúpiť hlasy. No, a ešte vyvesiť bielizeň a sfárať do bane a môžu sa hádzať volebné lístky.

Tak, a byť Pripravený pre Slovensko. Ale konkrétne načo? Slovensko trápi korupcia a beznádej. Pán premiér, vy to chcete ešte vylepšovať?

Róber Fico nemôže byť prezidentom Slovenska, lebo si tento jeho sen presnívame s ním. Akurát, že pre nás to bude nočná mora. Mňa zalieva studený pot už teraz.

Róber Fico je ambiciózny muž. Myslím si, že on je sám vnútorne aj presvedčený, že ľuďom pomáha. Ale už na začiatku, keď zakladal stranu SMER, tak sa jednalo o spojenectvo politiky a ľudí, čo majú peniaze, chcú mať viac a ešte aj moc v tomto štáte. Lenže tí páni, čo mu dali peniaze na kampane, to chcú späť, a on už je iba figúrka v ich rukách. Pochopili, že Robert Fico je politik, ktorý si vie získať masy ľudí, a tak ako mu pomohli dostať sa k moci a teraz stoja tesne za ním. Odmenou sú protislužby, mecenáši si na papier napíšu, čo treba schváliť a poslanci SMERu to na povel spravia. Róbertovi Ficovi sa to už vymklo z rúk prerástlo ho to. Už nie je on ten, kto použiva sponzorov a mecenášov, ale mecenáši používajú jeho. Odchod na prezidentský palác je útočisko, z ktorého bude môcť zakrývať problémy.

Ak sa Róber Fico stane prezidentom, tak sa Slovensko nezmení. A táto krajina potrebuje nádej, že tu bude raz lepšie. A teraz nejde o výšku platov, ale o to, ako sa v tejto krajine budeme cítiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?